پروژه سیستم صوتی رستوران

فروشگاه آوازتو در کنار شماست تا صدای با کیفیت و یکنواختی را در محیط رستوران خود برای مشتریان  به ارمغان آورید، برای مشاوره و راهنمایی کافی است با شماره 09102420979 تماس بگیرید.

رستوران خوب، صدای خوب

همه ما می‌دانیم که تنها کیفیت غذا یک رستوران را خاص و جلوه نمی‌کند بلکه فاکتورهای بیشتری امروزه وجود دارد که باعث برند شدن یک رستوران در ذهن مشتریان می‌شود یکی از این فاکتورها فراهم کردن محیطی جذاب و آرامش بخش است که یکی از مهمترین اِلمان های محیطی بعد از تجهیزات و دکور، مبحث صدا و سیستم صوتی رستوران است. شما تصور کنید یک رستوران با دکوری جذاب که فقط صدای همهمه و قاشق و چنگال در آن شنیده می‌شود! در عوض رستورانی را در نظر بگیرید که کمتر صدای همهمه و صداهای اضافی در آن شنیده شود و به جای آن صدای موسیقی در آن جاری باشد! به خاطر داشته باشید که موسیقی مستقیماً روی حال خوب آدم ها اثرگذار است و حتی روی ضمیر ناخودآگاه مشتریان شما تاثیر خواهد داشت.

شاید از هزاران مشتری بپرسید دلیل اصلی حس خوبی که به یک رستوران دارند را نتوانند بیان کنند یا تشخیص دهند که برای چه چیزی بوده، اما مجموعه‌ای از تلاش های شما در ضمیر ناخودآگاه مشتری این نتیجه را کسب کرده. پخش موسیقی یا اجرای زنده در رستوران یکی از خاطره سازترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

پروژه سیستم صوتی رستوران
نصب سیستم صوتی رستوران

صدا به تنهایی کافی نیست!

اما باید بدانید که صدا به تنهایی کافی نیست! پخش یک صدای کم کیفیت چیزی جز اعصاب خوردی و مزاحمت برای مشتریان شما نخواهد داشت. سیستم صوتی در رستوران باید کیفیت مناسب و مطلوب داشته باشد تا حتی با حداقل ولوم صدایی، بالانس و یکنواخت و جذاب در محیط پخش کند.

باید صدا به صورت یکنواخت در محیط باشد و به راحتی قابل شنیده شدن درتمام نقاط رستوران شما باشد، پروژه سیستم صوتی رستوران کاری تخصصی است که بهتر است شخصی به شما راهنمایی کند که تخصص و تجربه کافی را دارد. برای این مورد شما به راحتی می‌توانید با فروشگاه آوازتو تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعاتی کاملی در این زمینه با شما در میان بگذارند.

نصب سیستم صوتی رستوران

نصب سیستم صوتی رستوران و اجرای کامل آن توسط تیم پروژه آوازتو انجام می‌شود که تنها کافیست با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم به شما منتقل شود. همچنین اگر فقط تجهیزات لازم داشتید ما این تجهیزات را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا خودتان نصب کنید. همه خدمات نصب و انجام سیستم صوتی رستوران در آوازتو انجام می‌شود و جای نگرانی نیست.

برای مشاوره و راهنمایی با ما تماس بگیرید.

021-33318025  |   09102420979

انواع اسپیکر برای رستوران

اما بریم سراغ تجهیزاتی که برای سیستم صوتی رستوران لازم است. ما انواع مختلف اسپیکری که برای رستوران ها به کار گرفته می‎‌شود را در ادامه معرفی می‌کنیم.

1- اسپیکر سقفی

اولین مدل اسپیکر یا بلندگو سقفی است که در دو مدل توکار و روکار وجود دارد.

اما اگر برای شما هم سوال شده باشد که چرا بیشتر موارد اسپیکر سقفی برای سیستم صوتی رستوران پیشنهاد می‌شود؟ حقیقت این است که در فضاهای بسته به دلیل صدای یکنواختی که پخش می‌کند از محبوبیت بالایی برخوردار است. حتی برخی از مردم اسپیکرهای سقفی را به اسپیکرهای رستورانی نیز می‌شناسند. اما پخش صدای یکنواخت یعنی چی؟ به صدایی که در هر قسمت از محیط رستوران با یک سطح ولوم آن را بشنوید، صدای یکنواخت گفته می‌شود. اما خب ممکن اگر از اسپیکرهای دیگر استفاده کنید این مشکل را داشته باشید که صدا در یک قسمت بیشتر از سایر قسمت ها باشد.

اسپیکر سقفی توکار همان طور که از نام آن مشخص است در داخل سقف قرار می‌گیرد که اصولاً مناسب سقف های کناف است. اسپیکر های روکار هم که روی سقف نصب می‌شود. هر دو مدل تنوع بالایی در فروشگاه آوازتو موجود است که مشتریان گرامی می‌توانند از قیمت و کیفیت آن مطلع و آگاه شوند. کافیست با آوازتو تماس بگیرید. بلندگو سقفی توکار را باید به صورت نشسته داخل سقف قرار دهید و هنگام خرید هم باید به ابعاد آن دقت کنید یا با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید. دلیل این کار بخاطر ارتفاع بعضی از سقف ها هست که کوتاه یا بلند است و باید متناسب با سقف خرید بلندگو سقفی مناسب انجام شود.

البته در انتخاب اسپیکر سقفی موارد دیگری مثل زون بندی هم مورد توجه قرار می‌گیرد. برای مثال فرض کنید شما برای پخش مسابقات فوتبال قصد دارید در سالنی صدای فوتبال پخش شود و در جای دیگری موسیقی ملایم پخش شود که به این امکان زون بندی می‌گویند. اما مدل دیگر بلندگوها یعنی بلندگوهای سقفی روکار که روی سقف های غیر از کناف نصب می‌شوند با یک روکش توری که بعضی از مدل ها می توانید روکش توری را نیز بردارید که با توجه به سلیقه شما تعیین می‌شود. بلندگو های توکار در انواع 3 وات، 5 وات، 10 وات و… معرفی شده است. و بلندگوهای روکار در انواع مختلف 4 اهم، 8 اهم و… موجود است. لازم است بدانید که از بلندگوهای روکار بیشتر برای پخش آهنگ های آرام استفاده می‌شود.

اگر نمی دانید چه تعداد بلندگو در محیط رستوران خود باید به کار بگیرید، باید در پاسخ به شما بگم که این مورد کاملاً بستگی به محیط و نوع نیاز شما دارد، ما در طراحی سیستم صوتی رستوران: متراژ رستوران و فضای آن را علاوه بر توان بلندگوها در نظر میگیریم و البته معتقدیم برای صدای با کیفیت تعداد بیشتر بلندگوهای کوچک را به تعداد کمتر بلندگوهای بزرگ و پر توان ترجیح می‌دهیم. تجربه ثابت کرده که کیفیت بهتری این گونه کسب می شود البته باز کاملاً بستگی به شرایط و محیط رستوران دارد که کارشناسان آوازتو کامل این موارد را قبل از اجرا با شما در میان می‌گذارند.

2- اسپیکر دیواری

دومین مدل اسپیکر، اسپیکرهای دیواری است که در محیط رستوران های باز بیشتر به کار گرفته می‌شود و البته بحث ضدآب بودن هم اینجا مطرح است.

همچنین از این بلندگوها برای سیستم پیجینگ و نوبت دهی، استفاده می شود. در فضاهای باز رستورانی می توان از بلندگوهای دیواری ضد آب استفاده کرد که بدنه این نوع اسپیکرها آلومینیومی ساخته شده و توان خروجی مناسبی نیز دارند. در فضاهای باز که نیاز به کیفیت بالای بلندگو است می توان از اسپیکرهای دکوراتیو استفاده کرد. زیرا در دکوراتیور از تیوتر استفاده شده که کیفیت را افزایش می دهد.  بلندگو رستوران در اغلب موارد، ۲way انتخاب می‌شود، چرا که ووفر و تیوتر مجزا و کیفیت بالایی دارند. یک کراس اور در این نوع اسپیکرها، کار تفکیک فرکانسی را انجام می‌دهد و فرکانس‌های بالا را به تیوتر و فرکانس‌های پایین را به ووفر ارسال می‌کند.

 

پخش موزیک در سالن زیبایی

3- آمپلی فایر برای سیستم صوتی رستوران

و اما سومین مورد که در سیستم صوتی رستوران اهمیت بالایی دارد، انتخاب آمپلی فایر مناسب است که با توجه به توان بلندگوها و کارایی آن انتخاب می‌شود.

 

چرا در رستوران به سیستم صوتی نیاز داریم؟

  1. برای اطلاع سفارش  مشتریان یا پیج کردن مشتری
  2. پخش موسیقی یکنواخت و ملایم و یا سفارشی برای مشتریان
  3. اجراهای زنده و لایو در لحظه یا حضور هنرمندان
  4. پخش صدا در محوطه بیرونی رستوران یا پارکینگ و…